Gamze Estetiği

Tüm estetik prosedürler hakkında daha detaylı bilgi almak için Op. Dr. Alper Derviş ile iletişime geçin.

Normalde doğal gamzeler dinamiktir, gülmek ile belirginleşir sonrası da silikleşir ama cerrahi oluşturulan gamzelerde özellikle erken dönemde statik bir görüntü vardır ve bu bazı insanlara çok yapay gelebilir .

İç dikişlerin dokulardan sıyrılmasından dolayı yapılan gamze zamanla silinebilmektedir .
O yüzden ameliyat sırasında olması gerekenden fazla belirginleştirilir.

Dokular sıyrılıp kalan kısımlarda fibrozis (nedbe) dokusu oluşunca doğala yakın dinamik bir gamze görüntüsü elde etmek mümkün .Ama bunu ne kadar elde edebileceğimizin bir garantisi yoktur maalesef ki.

Geç dönemde gamzeler tamamen silinebilir, doğala yakın kalabilir, ya da belirgin kalabilir.

Ameliyat süreci :
İşlem yaklaşık 30 dk civarı sürüyor. Dişçide ki gibi yanağın iç tarafından yapılan bir iğne ile yanak uyuşturulup yapılan 5 mm’lik bir kesiden gamzeyi oluşturacak dikişler atılıp kesi 2 ya da 3 dikiş ile kapatılıyor.

Ameliyat sonrası süreç ve bakımı :
Ameliyat sonrası yanaklarda 1-2 gün zonklama olabilir 2-3 haftaya yavaş yavaş çözülen ödem morluk şişlik olabilir. 1 hafta ağız bakımı (gargara kullanımı), 1 hafta yumuşak asitsiz gıdalarla beslenme önerilir.

Op. Dr. Alper Derviş

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz.

Copyright © 2023 Op. Dr. Alper Derviş. Her Hakkı Saklıdır.
Konuşmayı Başlat
Whatssapp
Sağlıklı Günler !
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?